Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Sistemleri Çorlu

Havalandırma Sistemleri

Marmara Havalandırma firması olarak; Otel, Hastane, İş Yerleri, Fabrika, Okul, Restoran, Düğün Salonları gibi yerler için Havalandırma Sistemlerini, A dan Z ye bütün sistem kendi kontrolümüzde Konusunda Uzman kadromuz ile yapmaktayız.

Havalandırma sistemleri konusunda siz değerli müşterilerimize Marmara Havalandırma olarak hizmet veren firmamız arzu ettiğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz tüm havalandırma sistemlerini gerekli tesbiti yapılarak uygun fiyat politikasıyla sizlere sunmaktayız.

Kapalı ortamda bulunan istenmeyen kötü havayı dışarı atmak ve temiz havayı içeri almak için iyi bir havalandırma sistemi seçilmelidir . Bir ortamı ısıtma, soğutma veya havalandırma için ilk yapılması gereken işlem uygun sisteme karar verilmisi gereklidir.

Havalandıma sistemleri çeşit olarak veya kullanım alanı olarak bir çok sektörde kullanılır. Kullanım alanları sektörlere göre değişebilir . Toz Toplama Ünitesi ,endüstride havanın temizliği açısından havalandırma sistemleri sıklıkla kullanılır.

Sektörün Öncüsü Marmara Havalandırma

Avantajları ise ortamdaki kirli havayı temiz havaya çevirerek çalışanların veya orda bulunanların daha rahat nefes almasını sağlar. Eğer düzgün bir havalandırma sistemi kullanılmıyorsa toza bağlı hastalıklar meydana gelebilir. Örneğin silikoz, asbestoz, berillioz, bisinoz gibi hastalıklar toza bağlı hastalıklardır. Bir diğer kullanımı Sulu Filtre ,kimyasal içeriği olmayan sektörlerde kullanılır. Örneğin restorant. Bu gibi iş yerlerinde sulu filtre havalandırma sistemi ortama yayılan kokuları önlemek içindir. Örneğin mutfaklarda yapılan yemeklerin kokularının içeride oturan müşterileri rahatsız etmemek amacıyla kullanılarak kokunun bir kısmının dağılmasını önler. Baca Tipli Sulu Filtre, sanayi devriminin ardından sanayileşmede atmosfere çıkan zararlı gazların insanları kötü yönde etkilemesinde yer alır.

Buna Örnek olarak İngilterede sanayileşmeden sonra olan toplu ölümler. Baca tip sulu filtre, işletmelerde bulunan hava ve atık gaz tahliyelerinin atmosfere karıştırılmadan noktada filtre edilerek salınmasını sağlar. Elektro Statik Filtreler, elektrostatik hızlandırma prensibini kullanarak havadaki koku, is, duman, ya­ğ, toz gibi partikülleri elimine ederek, işletmelerin dışarıya saldıkları kirli, kötü kokulu ve ya­ğlı havayı arındırır. Örnek boya fabrikası vb. Karbon Filtre, yaygın olarak kullanılan havalandıma sistemlerinde endüstriyel adsorbanlar arasında çevre kirlili­ğini kontrol amacıyla, şu anda kullanıllan adsorbanların en önemlisi, yüksek gözeneklili­re sahip aktif karbonlardır. Ticari olarak kullanılan karbonlar odun, turba, linyit, kömür, mangal kömürü gibi ürünlerden elde edilen karbonların çeşitli işlemlerden geçerek aktive edilmesidir. Bu gibi kullanım alanları çok geniş olan havalandırma sistemlerinin insan sağlığı ve temiz hava için hemen hemen her sektörde kullanılması gerekmelidir.


Marmara Havalandırma hizmetlerinden yararlanmak ve bilgi almak için iletişime ieçin.